Antifriz ve Soğutma Suyu


Antifriz ve soğutma suları, maksimum motor performansını korumada son derece önemli bir rol oynar. Motorun, özellikle de yüksek performanslı dizel motorların ömrü, doğru antifriz/soğutma suyu kullanılmaması ve soğutma sisteminde doğru seviyelerin muhafaza edilmemesi yüzünden kısalabilir veya zarar görebilir.

  • Castrol Radicool

    Radicool, hem benzinli hem de dizel motorlarda kullanıma uygun, monoetilen glikol bazlı, nitrit, amin ve fosfat içermeyen, konsantre bir soğutma sıvısıdır. Soğutma suyunun soğuk havalarda donmasını, sıcak havalarda kaynamasını engelleyip, korozyonu önlediğinden yaz-kış kullanılmalıdır.
  • Castrol Radicool NF

    Radicool NF, etilen glikol bazlı, bünyesinde nitrit, fosfat ve aminleri içermeyen bir soğutma sıvısıdır. İçten yanmalı motorların soğutma sistemlerinde bulunan tüm metal parçalarda çok iyi düzeyde, korozyona karşı koruma sağlar.
  • Castrol Radicool SF

    Radicool SF, silikatsız antifriz geniş araç yelpazesinde kullanıma uygundur ve karma filo operasyonları için idealdir. Tüm iklim koşullarında etkin motor soğutması için geniş bir çalışma yelpazesi sunar.